SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

OM kód: 203058/008 | 1101 Budapest, Salgótarjáni út 53./b

Intézmény logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA

Hírek

2023. szept. 10.


HA

 • hír

Európabajnokok lettek (ex)Patakys diákjaink!

Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt - iskolánk öregdiákjai - Európa-bajnokok lettek informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban, csapatversenyben.

Európabajnokok lettek (ex)Patakys diákjaink!

Magyarország 2023. szeptember 5-9. között nyolcadik alkalommal vett részt a Szakmák Európa-bajnokságán, a EuroSkills Gdańsk 2023 versenyen, melyen 32 országból 576 fiatal szakember mérte össze tudását 42 hivatalos versenyszámban és 1 bemutató szakmában. 

Európa-bajnok lett informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban, csapatversenyben Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt, akik – a magyar versenyzők által elért legmagasabb pontszámmal – a Nemzet Legjobbjai címet is elnyerték. Az összes versenyszám eredményeit tekintve a legmagasabb pontszámmal Jos de Goey – Best in Europe díjjal Európa legjobbja lettek.

Tamás és Zsolt 2022-ben végzett a Patakyban technikusként, előtte 4 évig (2017-2021) Gödöny Péter volt az osztályfőnökük. A technikus évfolyamon (2021-22) pedig - végigversenyezve az évet - Pesti Zoltán szárnyai alatt gyarapították már akkor is kiemelkedő szakmai tudásukat.

 

Az iskola közössége és vezetősége nevében büszkén gratulálunk példátlan szakmai sikerükhöz és további hasonlóan kiemelkedő folytatást kívánunk nekik pályájukon!

Egyúttal a fiúkon kívül is mindenkinek köszönjük, aki bármilyen formában is részese ennek a sikernek - különösen a HTTP Alapítványnak, név szerint Csőke Jánosnak, Reményi Zoltánnak és Sisák Zoltánnak.

Az első ilyen szintű nemzetközi siker ez ebben a szakmában, de reméljük, hogy messze nem az utolsó!

[képek forrása: HTTP Alapítvány, WorldSkills Europe - EuroSkills Gdańsk 2023 YouTube közvetítés, old.pataky.hu]

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Üzemlátogatás a MicroTop Kft.-nél

Üzemlátogatás a MicroTop Kft.-nél

Idén már hagyoányosnak mondható üzemlátogatást tettünk szakmai partnerünknél a MicroTop Kft.-nél

2023. nov. 7.


HA

Gyárlátogatás a BakerHughes üzemében

Gyárlátogatás a BakerHughes üzemében

Szakmai együttműködő partnerünk a BakerHughes fóti üzemében tettünk látogatást a 2/14A osztállyal

2023. okt. 25.


HA

Szakmai együttműködés a BakerHughes vállalattal

Szakmai együttműködés a BakerHughes vállalattal

A BakerHughes nemzetközi nagyvállalat, amely energetikai projektek vezérléstechnikai és diagnosztikai háttérrendszereit biztosítja. Új együttműködésünk reményeink szerint előmozdítja a Patakys technikus diákjaink szakmai és karrierútjainak szélesítését.

2023. okt. 18.


HA


Partnereink

 • Baker Hughes
 • MICRO-TOP Kft.
 • SchrackSeconet
 • Equicom
SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum


  • Intézmény logo
  • Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum

   1101 Budapest, Salgótarjáni út 53./b

  • Telefon: +36 70 502 1012

   E-mail: pataky@pataky.hu

   OM azonosító: 203058/008


  2023Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum